Mistrovství ČR 2015 – Liberec, Ještěd

Dráha byla díky slunečnému počasí přeschlá a velmi prašná, to hlavně v první třetině, která není v lese. Střední část je pak spíše rovinatá, kde se každá chyba velmi projeví v rychlosti, kterou je nutné udržet co nejvyšší. Poslední část je pak spíše rychlejší a byla také velmi prašná, sešla se tu ale slušná kulisa fandících diváků.

Před závodem jsem byl v průběžném pořadí Českého poháru na druhém místě s minimální ztrátou 3 bodů a v podstatě jsem věděl, že pro vítězství bude nutné v Liberci vyhrát jak semifinále, tak finále.

S jízdou v semifinále jsem nebyl úplně spokojený, na začátku jsem chyboval a zdálo se mi, že nemám úplně tu správnou rychlost. Před cílem byl pak ještě zmatek okolo pádu jezdce, který startoval přede mnou. Přesto jsem měl nejlepší čas a semifinále vyhrál.

Před startem finále byla na startu cítit opravdu velká nervozita a tu jsem cítil i já jako poslední na startu. Jízdu jsem však začal dobře ale bez několika chybiček nebo přebržděných míst by to snad ani nešlo. V cíli jsem se jako jedinný dostal pod čas 3:30 a zvítězil. Získal jsem tak již svůj druhý titul mistra ČR v elitní kategorii, kdy ten minulý jsem získal v roce 2011 který navazoval na titul mezi juniory. V celkovém hodnocení Českého poháru jsem se také posunul do čela a poprvé ve své elitní kariéře vyhrál celkově.

Tímto bych rád poděkoval všem za podporu!