iXS European Downhill Cup 2015 - #4 Špičák (CZE)

Závodní dráha jménem „Struggle" doznala několik změn a za sebe mohu říci, že jsem je jednoznačně uvítal. I přesto je trať stále specifická svými utaženými zatáčkami a ostrými kameny.

V pátečním tréninku se mi nejezdilo dobře a nemohl jsem se dostat do potřebné pohody. Svou roli hráli jistě i volné kameny a vrstvy prachu, které překvapovaly myslím, že nejenom mě.

V sobotu odpoledne byla na programu kvalifikace, ve které je třeba zajet do 30.místa a dostat se tak do hlavního, nedělního závodu – tzv. Superfinále. V tréninku před ní už se mi již jezdilo dobře. I přes pád a defekt jsem si více věřil. V kvalifikaci jsem jel spíše na jistotu a bez větších chyb se kvalifikoval ze 17.místa.

V tréninku před nedělním závodem jsem si vyzkoušel ještě několik nových stop a začal se chystat na závod. Ještě před koncem tréninků spustil déšť a bouřka, která zdržela závod o půl hodiny. Místa ,která byla pod stromy v lese nebo podél však zůstaly suché a bylo třeba si hlídat pouze několik kluzkých úseků na louce a bláto, které se z nich natahalo na kameny. Mě se toto během závodu vcelku dařilo a slušná jízda bez větších chyb mě nakonec vynesla 6.místo, se kterým jsem spokojený.

Další závod v mém kalendáři je MČR, které se koná 30.8. v Liberci na Ještědu.

 

Foto (c): http://www.petrmilfait.com/

Výsledky: http://www.ixsdownhillcup.com/media/7123.pdf

TV záznam: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11281555613-evropsky-pohar-ve-sjezdu-2015-spicak/215471291089001/